16 Jun 2020
Sports Colours and Commendations Spring 2020

Football

1st Team Colours: George Erith, Jack Pearson, James Blunt, Robert Davies, Will Oakden, Georgina Lewis, Izzy Richings

1st Team Commendations: Owen B-E, Raffaele Daffina, Safayyah Abibu

2nd XI Commendations: Tom Johnson, Yamato Kojima, Will Lancaster

U16 XI Commendations: Will Harris, Will Butterworth, Jamie Laing, Archie Pearson

Lacrosse

1st Team Colours: Isobel Armitage

1st Team Commendations: Olivia Clarke, Alicia Colquhoun

Squash

1st Team Colours: Oliver Thompson, Izzy Stichbury, Meg Sellers, Harriet Martin

1st Team Commendations: Henry Alexander, Oliver Ind, Jay Kim, Rosie Charlton, Vivian Wang

Fives

1st Team Colours: Charlie Lloyd Jones and Blair Morton

1st Team Commendations: Freddie Hopkins

Cross Country

1st Team Colours: Jemima Myles, Anya Batty, Carmen Perez Pera, Alexander Cumming, Harrison Buckner, Alex Nicol-Gent

1st Team Commendations: Chloe Munro, Emilia Cumming, Thomas Green, Barnaby Shand, Walter Weatherall

U16 Commendations: Will Lagesse, Archie Tweed

Badminton

1st Team Colours: Tim Tian, Amy Yuan, May Zhou, Jason Chiu

1st Team Commendations: Alistair Ng, Leo Liu,

U16 Commendations: Esther Mok, Amy Dai,

Sevens

1st Team Colours: Pip Jackson, Xavier Cranwell

1st Team Commendations: George Perkins, Will Meadows, Harrison Casey, Sam Westmacott

U16 commendations: Freddie Read, Jack Leggate, Heinrich Stander IV, Jospeh Ntodi, Joshua Toomes- Hall

Shooting

1st Team Colours: Abigail Howe, Hugo Turnbull-Hall

Swimming

1st Team Colours: Ludo Franchi, Hugo Ross-Wilson

1st Team Commendations: Matthew Au, Marcus Van Rest

Basketball

1st Team Colours: Nick Kwok

1st Team Commendations: Eric Yeung, Oluwatise Ajayi and Giles Hall

Netball

1st Team Colours: Hattie Stamp Izzie Scott, Lucy Ewbank, Immy Curtis, Alice Dobell, Hannah Cowie

1st Team Commendations Neve Walker, Georgie Radford, Lucy Butterworth, Flora Wallis

2nd Team Commendations Lara Scott, Grace Franklin, Holly Walters, Emily Bell, Issy Hibbard, Brenna Tye, Frankie Rinfret

U16 Commendations Jemma Jackson, Ollie May, Rosie Winter, Deborah Kargbo, Georgia Blackman

U15 Commendations Katie Wraith, Annie Brammall, Caitlin McKenzie, Izzy Faris Wilson, Lulie Pumphrey

U14 Commendations Izzy Best, Lulu Leetham, Poppy Wraith, Jessica Martin

Hockey

1st Team Colours Archie Hogan, Sam Turberville Smith, Archie Wilkinson, Henry Robinson, Mackenzie Macfadyen

1st XI Commendations Charlie Hurd, Will Staveley, Barney Plant

2nd XI commendations Charlie Fairs, Toby Whittome, Olly Morgan

U16 Commendations Archie Case, Jasper Luscombe, Archie Rook, Ralph Chivers, Will Barbrook

U15 Commendations Will Cardozo, Henry Hargreaves, Charles Bruce, Champ Pracharktam, Joshua Toomes-Hall, Ed Newsome

U14 Commendations Freddie Ling, Louis Nichols, Sam Bateman, Tom Samworth, Nicholas Ng, Will Henson